Column Pierre Linssen: “De mens is niet alléén in het al dan niet gevaccineerd zijn een bedreiging voor elkaar.”Publicatiedatum: 20-11-2021

Column Pierre Linssen: “De mens is niet alléén in het al dan niet gevaccineerd zijn een bedreiging voor elkaar.”

Pierre liet ons het volgende weten:

"Deze column is mijn laatste van dit jaar.

De laatste tijd ben ik teveel bezig geweest met actuele discrepanties op allerlei gebied.
Bij mij dringt zich een soort van walging op waardoor ik mijn objectiviteit dreig te verliezen.

Dus neem ik even afstand (van de waan van alledag).
December is sowieso een bijzondere maand voor mij, waarin ik veel meer met het innerlijke bezig ben.

Dank voor jullie aandacht."

Pierre vervolgt:

Ik kreeg veel reacties op mijn vorige column, maar deze van hieronder is exceptioneel briljant. Ik deel ‘m graag met jullie:

“Hoi Pierre

Extreem polariserend en de column bevat slechts informatie dat al vele malen is gepubliceerd in een andere context. Geen nieuws dus en meer van het papegaai gehalte. Het stuk is met de goede bedoelingen geschreven, weet ik van jou, en mooi van opzet. Inhoudelijk is het niet wat je van een filosoof mag verwachten, maar mogelijk vergis ik mij 😉.

De mens is niet alléén in het al dan niet gevaccineerd zijn een bedreiging voor elkaar. Sars-Cov-2 staat niet op zich. Maakt de onbenullige mens zich druk om vele andere grotere bedreigingen?  Nee!

De hetze is zeer beperkt, eenzijdig en vooral oppervlakkig. Helaas wordt dit soort schrijven getolereerd en aangemoedigd door de menigte op basis van kuddedier gedrag en niet op gezond verstand. Het is een zeer beperkt gefundeerde mening en het is te zeer vanuit het menselijke perspectief beschouwd. Uit het perspectief van de mens staat boven alles.

De discussie omtrent SARS-Cov-2 wordt te primitief gevoerd en te zeer beschreven vanuit een veilig perspectief (de menigte is het met je eens).

Het kost me steeds meer moeite aanverwante artikelen te lezen. Te polariserend!

Het stuk is belerend. [ … ]

Het mag, lieve groeten [ … ]”

Mijn reactie die ik daarop gaf was deze:

“Goedemorgen [ … ], vriend!

Uitstekend geschreven en ik ben het in elk opzicht met jou eens. Ik ben blij.

Even heb ik getwijfeld en gedacht (achteraf) 'of ik dit wel maken kan als filosoof' ... en jawel, ik meen dat ik dat kan maken.

Ik heb precies zo geschreven zoals jij het schrijft en ik kon enkel hopen, dat ik een commentaar kreeg, zoals jij het hier schrijft. [ … ]

Ik heb [ … ] van tevoren gezegd hoe de klimaattop in Glasgow zou gaan eindigen.
En precies zo eindigde die dan ook. De reactie gisterenavond van de voorzitter (
Alok Sharma) raakte me behoorlijk emotioneel.

En zoals ik in tal van eerdere columns schreef wat de mens feitelijk is, werd in de klimaattop wederom bewezen. [ … ]

Wat ik in mijn column schreef was puur subjectief, maar ook feitelijk. Niet verzonnen. Waar. Net als jouw reactie daarop: waar! [ … ]

Ik ben en blijf heel blij met jouw reacties die naakt en ontwapenend zijn.
Derhalve sta ik niet tegenover jou. Ik sta naast jou.

Pierre”

Alok Sharma; misschien acteerde de man wel in zijn slotrede van de klimaattop, misschien ook niet. Hoe-dan-ook, het ontroerde mij op dát moment.

  • Tal van anderen vinden het apekool, flauwekul, gebazel, bedrieglijke onzin, aanstellerij, bullshit, krokodillentranen, geklets in de ruimte, domme praat en waanbeweringen.
     

Zo las ik althans in tal van reacties en dat is hun war- of waarheid.
Misschien ontroerde Alok Sharma mij wel omdat ik nog steeds een beetje hoop heb.
Of omdat ik een klein lichtpuntje zie of perse wil zien, ik weet het oprecht niet.
Hier het fragment van anderhalve minuut:

Inzichten (kunnen) veranderen en jawel, ook mensen kunnen veranderen.
Ik schrijf uit eigen ervaringen en misschien zijn de inzichten van Alok Sharma ook wel veranderd. Misschien is hij zelf ook wel veranderd. Misschien, misschien …

Mijn digitale vriend schreef het correct:

“De mens is niet alléén in het al dan niet gevaccineerd zijn een bedreiging voor elkaar.”

In dezen verwijs ik naar mijn eerdere column: Het ‘Niet willen weten’. Samengevat; als de biodiversiteit stervende is, is de mens ook stervende.
Als de mens stervende is of sterft, floreert de biodiversiteit saillant.

Oplossing voor het individu, maar zéker voor de wereldleiders?

Zoek harmonie en balans, en zet het egoïsme (met alles wat daarbij hoort) terzijde.
Respecteer de Natuur en heb lief.

Realiteit:

COVID‐19 heeft wereldwijd inmiddels meer dan 5 miljoen doden opgeleverd.

Jaarlijks sterven er wereldwijd enkel al ruim 7 miljoen mensen aan de gevolgen van luchtvervuiling.

Wat de mens allemaal doet (uit eigenbelang, in principe, uit hebzucht, macht en vaak naïviteit) is te triest voor woorden. Jawel, er gebeurt ook veel positiefs.
Heel veel zelfs, maar het weegt bij lange na niet op tegen de handelswijze van de wereldbevolking, die soms niet anders kan dan wat ze doet. Vaak door toedoen van de politiek. Los daarvan is dit wat er aan het gebeuren is.

Alles is begrijpelijk.

Door op deze link te klikken zie je wat er op dit moment gebeurt op allerlei gebied in ons Aards paradijs door toedoen van de Mens.
Door op deze link te klikken en te spelen met de muis zie je wat er op dit moment gebeurt met de luchtkwaliteit.

Tja, ‘COVID‐19 en wat we er van denken’, ik herhaal andermaal:

“De mens is niet alléén in het al dan niet gevaccineerd zijn een bedreiging voor elkaar.”

Deze zin wierp mij terug naar de voor mij eclatante (genomineerde en geprezen) film ‘A Life on Our Planet’ van David Attenborough die ik iedereen kan aanraden.
Amper twee minuten preview:

 

 

Misschien wel onze allergrootste bedreiging:

Ook na het beleven van die film kun je weer met mensen van mening verschillen en mogelijk vinden wij hierin wel onze allergrootste bedreiging, namelijk ook hier weer:
“Larie en apekool, flauwekul, gebazel, bedrieglijke onzin, aanstellerij, bullshit, krokodillentranen, geklets in de ruimte, domme praat en waanbeweringen.

Misschien zelfs wel extreem polariserend, vele malen gepubliceerd en/of gefilmd in een andere context, meer van het papegaai gehalte, een zeer beperkte eenzijdige en vooral oppervlakkige belerende hetze die bedoeld is om de hardwerkende burger een schaamtegevoel te bezorgen en zijn centen af te troggelen ...

Getolereerd en aangemoedigd door een menigte op basis van kuddedier gedrag en niet op gezond verstand.”

Het mag …

Ik walg ervan en probeer weer afstand te nemen.

De laatste tijd teveel bezig geweest met actuele discrepanties op allerlei gebied.
Politiek onfatsoen en tal van overheidsblunders. Brrrrrr. Griezelig allemaal.

Voor info klikken met de muis op de onderstreepte woorden.

Overige berichten

Column Pierre Linssen: Natuurlijk hebben we boeren keihard nodig!
02-10-2026

Column Pierre Linssen: Natuurlijk hebben we boeren keihard nodig!

Als schoonzoon van een keuterboer herinner ik me nog goed hoe het vroeger was. Het respect voor de Natuur...

Zonnebloem loterij
01-10-2026

Zonnebloem loterij

De uitslag van de loterij is bekend.

Kom kijken bij het opvijzelen van een woning!
29-09-2026

Kom kijken bij het opvijzelen van een woning!

Op woensdag 7 oktober bent u van harte welkom bij een bijzonder moment in Well: het opvijzelen (ophogen)...

Kent u Samen in Beweging al?
24-09-2026

Kent u Samen in Beweging al?

Samen in Beweging is een organisatie die activiteiten aanbiedt op het gebied van sport en spel,...

Papierinzameling vanaf 1 januari 2027 met verzamelcontainers
18-09-2026

Papierinzameling vanaf 1 januari 2027 met verzamelcontainers

De overeenkomst met de huidige papierinzamelaar stopt per 1 januari 2027. De gemeente heeft, samen met...

Geef uw stem aan de Zonnebloem afdeling Well-Wellerlooi
10-09-2026

Geef uw stem aan de Zonnebloem afdeling Well-Wellerlooi

Er kan zoveel meer met de Zonnebloem, en met uw steun kunnen we dat komend jaar blijven doen! Geef...

Vrijwilligers voor de Kerstroute gezocht
27-08-2026

Vrijwilligers voor de Kerstroute gezocht

Help jij mee om onze kerstroute tot een succes te maken?

Programma Kermis Well 2026
26-08-2026

Programma Kermis Well 2026

Dit weekend is het weer zover. Onderstaand het programma voor het hele weekend:  

Tijdelijke wegafsluiting i.v.m. kermis Well
25-08-2026

Tijdelijke wegafsluiting i.v.m. kermis Well

Van woensdag 26 augustus t/m dinsdag 1 september is er een wegafsluiting op de Kasteellaan ter hoogte...

Programma Middeleeuws weekend bekend
09-08-2026

Programma Middeleeuws weekend bekend

Zaterdag 22 augustus (11u-20u) en zondag 23 augustus (11u-17u).   Op de gaarde van het historische...